تبلیغات
به جای آنکه به دنبال قهرمانان بگردید،خودتان یکی از آنها باشید! - سامانه بومی اژدر موتور دریایی موشک کروز

این را به یاد داشته باشیدکه فقط: (بزرگان بزرگانند)
تاریخ:پنجشنبه 3 شهریور 1390-07:09 ب.ظ

سامانه بومی اژدر موتور دریایی موشک کروز

موشک کروز ایرانی با برد ۲۰۰ کیلومتر، سامانه بومی اژدر و نوعی از موتور دریایی به عنوان سه دستاورد مهم دفاعی ایران با حضور رئیس جمهور رونمایی شد.....

موشک کروز ایرانی با برد ۲۰۰ کیلومتر، سامانه بومی اژدر و نوعی از موتور دریایی به عنوان سه دستاورد مهم دفاعی ایران با حضور رئیس جمهور رونمایی شد.

به گزارش مهر، در مراسم روز صنعت دفاعی که امروز سه شبه در دانشگاه صنعتی مالک اشتر و با حضور محمود احمدی‌نژاد رئیس جمهور، سردار احمد وحیدی وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح و برخی مسئولان و مقامات لشکری  در حال برگزاری است، ۳ پروژه مهم “موشک قادر”، “سامانه اژدر والفجر” و “موتور دریایی بنیان ۱″ رونمایی شد.

رئیس جمهور در حاشیه مراسم رونمایی از نمایشگاه دستاوردهای دفاعی کشور بازدید کرد.
موشک قادر که به دست متخصصان و کارشناسان صنایع دفاعی ساخته شده از نوع موشک‌های کروز دریایی با برد حدود ۲۰۰ کیلومتر است که با قابلیت بالای تخریب می‌تواند علیه اهداف دریایی از جمله ناوچه‌ها و ناوهای جنگی و همچنین اهداف ساحلی دشمن مورد استفاده قرار گیرد. ارتفاع پایین قابلیت تخریب زیاد ، وزن و ابعاد کم و دقت بالا از مهمترین ویژگی های این کروز است.

سامانه اژدر بومی والفجر نیز که به دست متخصصان صنایع دفاعی ساخته شده با سر جنگی ۲۲۰ کیلوگرمی توانایی انهدام شناورهای سنگین دشمن را دارد. اژدر والفجر که از شناورهای زیردریایی پرتاب می‌شود، دارای قابلیت عملیات در شرایط ناپایدار جوی و کاربرد در آب‌های کم عمق و عمیق دریا بوده و مجهز به سیستم ایمنی و تسلیح پیشرفته است.

این اژدر در فرآیند طراحی و تولید خود انواع آزمایش‌های مهم میدانی ، دریایی شامل تست‌های کنترلی و فرمان‌پذیری و تست‌های دریایی آشیانه‌یابی و تست‌های آشکارسازی را با موفقیت انجام داده است.

بر اساس این گزارش، موتور دریایی بنیان ۱ دیگر پروژه‌ای است که قرار است توسط رئیس جمهور رونمایی شود که عملیات اجرایی ساخت این موتور در سال ۸۸ توسط سازمان دریایی وزارت دفاع و با هدف تامین نیاز روزافزون نیروی دریایی به این محصول استراتژیک آغاز شده بود.

موتور بنیان ۱ در آزمایشات مربوط در توان ۸۵۰ اسب بخار کلیه مراحل را با موفقیت طی کرد. این موتور از نظر عملکرد در مقایسه با موتورهای خارجی از وضعیت مناسبی برخوردار بوده و نیاز کشور را تامین خواهد کرد.


عینک پلیس اورجینال مدل S8180